Portaali Objektiiv peatoimetaja Markus Järvi sõnul on liberalism maailma ajaloo kõige verisem ideoloogia, kui pidada silmas sadade miljonite laste massilist tapmist emaüsas ja inimeste enesehävituslikku käitumist. Ka SAPTK juht Varro Vooglaid leiab, et liberalismi kui kurjuse ideoloogia olemus ei avaldu kusagil mujal selgemini kui selles, et vabaduse ilminguna käsitletakse võimalust tappa omaenda lapsi.

„Seda on ikka ja jälle vaja üle korrata, et liberalismi näol on meil tegu maailma ajaloo kõige verisema ideoloogiaga üldse. Kui kommunismiohvrite hulka, otseste ohvrite hulka võib arvata 100 miljonit inimest, natsismiohvrite hulka on arvatud 6 miljonit juuti ja siis veel lisaks palju teisi, siis liberalismi ohvrite hulka võime me sadu ja sadu ja sadu miljoneid väikesi lapsi arvata. Ja need ka tulevikus arvatakse liberalismi kontole,“ rääkis Markus Järvi Objektiivi saates „Fookuses“, kus kõneldi möödunud nädalal Roomas toimunud elumarsist.

Järvi sõnul suhtutakse tulevikus liberalismi samasuguse põlgusega nagu natsismi ja kommunismi, sest need on revolutsioonilised, verised ideoloogiad. Need on „valede isa“ (saatana) poolt inimestele antud lahendused – ja kui „valede isa“ lubab maapealset paradiisi, siis sellega kaasneb sadade miljonite inimeste hukkumine.

„Liberalism on võib-olla kõige salakavalam ja kõige deemonlikum ideoloogia üldse. Kui natsism ja kommunism üritasid end kehtestada totalitaarse riigiaparatuuri läbi, siis liberalism eelkõige tungib inimese hinge kõige intiimsematesse sügavustesse, võtab selle üle nagu viirus, nii et inimene hakkab käituma sellisel viisil, kus ta hävitab iseennast, hävitab oma perekonda, hävitab oma riiki, hävitab ühiskonda, hävitab kristlikku tsivilisatsiooni tervikuna,“ lisas Järvi.

Teine saates osaleja Varro Vooglaid ütles, et liberalismi ideoloogilise projekti keskmes on sügavalt väärastunud arusaam vabadusest, mida igal võimalusel propageeritakse.

„Ja mitte kuskilt ei vaata selle vabaduse käsitluse sügav väärastumus vastu selgemini kui sellest, et vabaduse ilminguna käsitletakse võimalust tappa omaenda lapsi. … See on siis ultimatiivne vabaduse ilming: ma olen vaba siis, kui ma saan tappa ära omaenda lapsed,“ ütles Vooglaid.

„Mis oleks veel selgem näide sellest, et üks ideoloogia on kuri, kui ta nõuab õigust tappa omaenda lapsi?“ küsis Vooglaid ja lisas, et kristlaste moraalne kohus on seista selle eest, et seda ei peetaks juba läbitud etapiks, mille üle enam arutelu ei avata.

„Me toome selle teema ühiskondlikku arutellu tagasi. Me ei lõpeta seda mitte kunagi ära. Me ei mata seda teemat mitte kunagi maha, ka karistuse ähvardusel mitte,“ rõhutas Vooglaid.

Markus Järvi kutsus omakorda kristlasi mõtlema sellele, et nad peavad tõstma oma hääle sündimata elude kaitseks – nende elude kaitseks, kellel endal häält ei ole –, et tulevikus ei mõistetaks kristlasi hukka koos verise liberalistliku ideoloogiaga.

„Ehitagem armastuse tsivilisatsiooni! Ehitagem tsivilisatsiooni, mille keskmes on armastuse printsiip õigesti mõistetuna – armastus mitte lihtsalt emotsioonidena, tunnetena, vaid pühendumisena, eneseandmisena teiste hüvanguks. … Kõige sellega on totaalselt vastuolus selline liberalistlik, individualistlik ja hedonistlik elukäsitlus, kus vastandatakse mehi ja naisi, naisi ja lapsi…“ sõnas Varro Vooglaid saate kokkuvõtteks ja rõhutas, et abort on vägivald kõigi vastu – nii naiste, meeste kui laste vastu.

Vaata saadet siin.