Videoplatvorm YouTube seadis „kasutajate tagasiside põhjal“ terve rea piiranguid reede hommikul portaalis Objektiiv avaldatud Markus Järvi videoloole „Nädalakommentaar: homoideoloogiat 250 000 euroga aastas – maksumaksja raha eest!“. Põhjendus: homoideoloogia riiklikust rahastamisest rääkiv lugu „võib olla osale vaatajatest sobimatu või solvav“.

Portaalis artiklit avades ja videol klikkides ilmub tekst: „This video can't be played here, but you can still watch it on YouTube“. See tähendab, et videot saab küll vaadata, ent mitte Objektiivi lehel, vaid YouTube’i keskkonnas.

„YouTube'i kogukonna arvates“ on nimelt video sisu mõnele vaatajaskonnale sobimatu või solvav.

„Teatud funktsioonid on selle video juures keelatud. Keelasime kasutajate tagasiside põhjal teatud funktsioonid, näiteks kommenteerimise, jagamise ja videosoovitustes ilmumise, kuna selle video sisu võib olla osale vaatajatest sobimatu või solvav,“ informeerib YouTube.

Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi hinnangul ei sisalda tema nädalakommentaar mitte midagi sellist, mis vääriks tsensuuri.

„Ma ei tea, kes selle kommentaari peale YouTube’is kaebas, ent kahtlemata on ootuspärane, et kommentaaris mainitud organisatsioonidele nagu Eesti LGBT Ühingule, Eesti Inimõiguste Keskusele ja Feministeeriumi portaali haldavale MTÜ-le Oma Tuba ei meeldi see, kui nende riigipoolse rahastamise kohta fakte lagedale laotatakse,“ tõdes ta.

Järvi lisas, et mainitud organisatsioonidele on tõenäoliselt vastumeelt ka tema ettepanek, et homopropagandaga tegelevatelt ühendustelt tuleks riigipoolne rahastus ära võtta.