Raamatupoekett Rahva Raamat keeldus müügile võtmast SAPTK poolt välja antud professor Tapio Puolimatka raamatut "Ühiskondlik eksperiment lastega", põhjendades seda sooviga, et "ei tekiks eriarvamusi ja propagandat". Professor Puolimatka räägib oma raamatus sellest, et lastel on õigus isale ja emale. TÄIENDUS: neljapäeval otsustas Rahva Raamat kõnealuse teose siiski müügile võtta.

"Rahva Raamat andis meile pärast pikka vaikimist ja mitut meeldetuletust teada, et nad ei võta SAPTK poolt välja antud professor Tapio Puolimatka raamatut "Ühiskondlik eksperiment lastega" müügile, et – JA PANGE NÜÜD HÄSTI TÄHELE – "ei tekiks eriarvamusi ja propagandat"," teatas SAPTK juht Varro Vooglaid sotsiaalmeedias.

"Ehk siis ülikooli professori kirjutatud raamat, mis edastab rahulikult argumenteeritult seisukohta, et kõigil lastel on loomulik õigus emale ja isale, mida ka riik peab austama, on tembeldatud vastuvõetamatuks propagandaks. Jabur, kas pole?! Veel jaburam on see, et Rahva Raamat määratleb end poena, mis ei taha eriarvamusi kajastada. Rääkimata sellest, et kuidas on laste loomulik õigus emale ja isale üldse mingi vastuvõetamatu "eriarvamus"?!"

"Minu hinnangul on siin koht, kus tuleb tõsiselt kaaluda Rahva Raamatule BOIKOTI kuulutamist kõigi poolt, kes niisuguse käitumisega ei nõustu ja peavad vajalikuks säilitada austus perekonna, abielu ja laste loomulike õiguste vastu," leiab Vooglaid.

Samas on kõnealune raamat müügil raamatupoeketis Apollo.

Neljapäeval veidi pärast keskpäeva laekunud SAPTK-le kirjas kinnitas Rahva Raamatu esindaja, et otsus on ümbervaadatud ja raamat võetakse siiski müüki.

"Vabandan siinkohal Teie ees, et antud raamat pole Rahva Raamatus müügil. Seoses minu puhkusel olekuga tekkis inimlik eksimus, kus ei järgitud ettevõttes kehtivat korda, et müügile mitte võtmise otsuseid teeb juhtkond. Arutasime juhtkonnas teema läbi ja võtame raamatu ikkagi meie kauplustesse müügile," kirjutas ettevõtte sisseostujuht.

Foto: Tapio Puolimatka ja Varro Vooglaid raamatu "Ühiskondlik eksperiment lastega" eestikeelse tõlke esitlusel 6. veebruaril (I. Toomet)