Riigikogu EKRE fraktsiooni juhi Martin Helme sõnul kavatseb uus valitsus astuda sammu tsensuuri ja liberalistliku totalitarismi kehtestamise suunas. Nimelt jõuab riigikogusse meediateenuse seaduse eelnõu, millega antakse elektroonilised meediaväljaanded Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve ameti (TTJA) järelevalve alla mitte ainult tehnilises, vaid ka sisulises mõttes.

«Meediaväljaannetele pannakse ette pikk ja põhjalik nimekiri teemadest, mida nad peavad käsitlema sallivas ja mittediskrimineerivas võtmes, st peavad rääkima liberaalse ideoloogia sõnadega ja raamidega. Kui nad seda ei tee, saavad nad trahvi või võetakse litsents ära,» teatas Martin Helme, kelle sõnul hoidis EKRE valitsuses olles seda eelnõud pikalt kinni.

«Kui see seaduseks saab, hakkab TTJA-s olema kaks suvalist ametnikku, kes otsustavad, mida võib ja kuidas võib meedias öelda. Kui valesti läheb või ametnikul on lihtsalt halb tuju, siis – kõmm – kanal eetrist maha! GLAVLIT on tagasi!»

«See on üks osa liberaalsest programmist kehtestada riikliku ideoloogiaga kuulekusühiskond ja suruda maha sõna-, südametunnistus- ja poliitiline vabadus. Suruda maha pluralism ning eriarvamus või kriitika võimulolijate suhtes. Meediateenuse seadusega asutakse suukorvistama väljaandeid, vihakõneseadusega üksikisikuid. Need on sama programmi eri instrumendid.»

«Tsensuur on Eesti põhiseaduse järgi keelatud. Me teeme kõik endast oleneva, et seda ei tuleks ja Eesti jääks ka Reformierakonna ajal vabaks riigiks,» kirjutas Helme oma Facebooki lehel.