Inglismaa anglikaanikiriku vaimulik Lissa Scott soovis ramadaani lõppemise puhul lasta moslemitel pidada palvuse Darlingtoni Püha Matteuse ja Püha Luuka kirikus, olles vastutulelikult valmis kõrvaldama toolid, et palvetajatele ruumi teha, ning laskma kinni katta ka krutsifiksid ja Jeesust kujutava maali, et need moslemeid ei pahandaks. Asjast kuuldes aga sekkus Durhami piiskopkond, tuletades meelde, et pühitsetud kirikuhoones ei ole mittekristlike usundite järgijate palvused lubatud.

Diötseesi kõneisik märkis, et head suhted erinevate religioonide järgijate vahel on küll väga olulised, ent sissepühitsetud kirikuhoones ei ole mittekristlik jumalateenistus lubatud. Tema sõnul viidi moslemite palvus üle kõrvalhoonesse.

"Kui moslemid tulevad meie kirikuhooneisse, kutsume neid sisse astuma ja respekteerima Jeesust. Kui peaksime vastu võtma kutse mošeesse, siis tuleb meil respekteerida Muhamedi. Me ei oota neilt Jeesuse mitterespekteerimist, lastes Jeesuse kinni katta, ja seda ka vaimulikult mitte," kommenteeris intsidenti ka Inglismaa Kiriku piiskop Gavin Ashenden, kes astus 2017. aastal tagasi kuninganna kaplani kohalt, olles kritiseerinud koraani ettelugemist Glasgow’ Püha Maarja katedraalis.

Moslemid austavad Jeesust Muhamedist vähemtähtsa prohvetina, ent ei tunnista tema ristilöömist ega pea teda lihakssaanud Jumalaks. Samuti suhtub islam negatiivselt piltidesse ja kujudesse.

Loe lähemalt siit.