Kuigi president Kersti Kaljulaid korraldas riigikogus hiljuti meeleavalduse sõnavabaduse kaitseks, soovitab ERRi saatejuht Andrus Karnau EKRE liikmete jaoks rahvusringhäälingu eeter kinni panna. Endine Eesti Ekspressi peatoimetaja Allar Tankler aga naeruvääristab Varro Vooglaiu kriitikat ERRi maailmavaatelise kallutatuse aadressil, väites, et Vooglaid tahaks näha ERRis rohkem šovinistidest, rassistidest ja neonatsidest saatejuhte.

Varro Vooglaid, kes on algatanud kampaania ERRi saadete tasakaalustamiseks, nagu seadus seda ette näeb, kirjutas sotsiaalmeedias Karnau üleskutse kommentaariks:

"ERRi pikaajaline poliitika-teemalise saate "Olukorrast riigis" üks juhtidest, Andrus Karnau, kutsub avalikult ERRi üles kehtestama EKRE poliitikute tegemistele ja sõnavõttudele boikotti. "Pange lihtsalt EKRE liikmetele eeter kinni," on tema soovitus ERRi uudistetoimetuse peatoimetajale Anvar Samostile, mis ei jäta tõlgendamiseks ruumi. Tegu on järjekordse kinnitusega sellest, kuivõrd korrast ära on ERRis lood seadusest tuleneva poliitilise tasakaalustatuse nõude järgimisega."

Allar Tankleri mõtteavalduse kohta kirjutas Vooglaid: "Nagu näha, siis Eesti Ekspressi eelmine peatoimetaja Allar Tankler asjadest arusaamise võimega just ei hiilga. Küll aga oskab ta sildistamisega tõhusalt kultuurset avalikku arutelu suretada."

ERR on väga valuliselt reageerinud süüdistustele kallutatuses, eitades probleemi, millele konservatiivid on juba aastaid tähelepanu juhtinud.

Teisalt on Eesti meediaringkonnad püüdnud viimasel ajal maksma panna seisukohta, et tänu uuele võimuliidule ja eriti EKREle on sõnavabadus ohtu sattunud. Näitena osutatakse ERRi saatejuhi Ahto Lobjaka ja Postimehe töötaja Vilja Kiisleri lahkumisele, kuigi see toimus omal soovil pärast vestlust vastava väljaande juhtivtöötajaga ning enne uue valitsuse ametisse astumist.

 

Päisefoto: president Kaljulaid riigikogus (kollaaž: Objektiiv)