"Kas Keskerakonna, Isamaa ja EKRE koalitsioonilepe on ristiinimese koalitsioonilepe?" küsib EELK peapiiskop Urmas Viilma 14. mail avaldatud artiklis "Ristiinimese koalitsioonilepe" ning leiab, et Eestis tegutsevad kirikud võivad olla üle ootuste rahul, sest kaks kolmandikku Eesti Kirikute Nõukogu ettepanekutest on piltlikult lülitatud valitsuse tööplaani.

"Julgen kirikujuhina ka kinnitada, et ametisse asunud kolmikliidu Keskerakonna, EKRE ja Isamaa poolt sõlmitud koalitsioonilepe on selline, mille sarnast kristlaskonna poolt vaadates ei ole varem iseseisvuse taastamise järgsel ajal sündinud. Mitte et varasemad koalitsioonid ei ole usurahva ja kirikute jaoks palju head ära teinud. On küll! Kuid nii konkreetseid ja lausa mitut lubadust, mille adressaadiks on ristirahvas ja kirikud-kogudused, või mille eesmärgiks on seista oluliste traditsiooniliste väärtuste eest, pole mina varem koalitsioonileppes näinud," kirjutab Urmas Viilma.

"Kas praegune koalitsioon saab olema väärtuspõhine ja toimiv, on praegu veel vara öelda. Kindlasti ei saa ma olla nõus viisiga, kuidas ennast poliitikas väljendama on hakatud. Eriti puudutab see mitme EKRE poliitiku väljaütlemisi, mis ületavad minu jaoks aeg-ajalt piiri, mida ma ise ületada ei pea kohaseks, kuid see, et mina oma sõnavabadust nõnda ei kasuta, ei tähenda, et ma ei oskaks hinnata vääriliselt nimetatud erakonna mitmeid poliitilisi taotlusi või seisukohti. Paljud neist on kattuvad või väga lähedal kristlikele põhimõtetele," nendib peapiiskop Viilma.

Loe lähemalt siit.

Fotol: Urmas Viilma (autor: Illimar Toomet)