Maailmas kiusatakse usulistel põhjustel kõige rohkem taga kristlasi – globaalselt kannatab tagakiusamise all 245 miljonit kristlast, iga kuu tapetakse usu pärast umbes 300 kristlast, kirjutab Andrei Hvostov väljaandes Eesti Ekspress. Põhjused, miks sellest vähe räägitakse, peituvad tema hinnangul asjaolus, et tänapäeva läänes seostatakse kristlust tagurlusega ning poliitkorrektsuse tõttu kardetakse süüdistust islamofoobias.

Briti välisministri Jeremy Hunti korraldusel äsja valminud raportist nähtub, et 80 protsendil usulise tagakiusamise juhtudest maailmas on tegemist kristlastega. Mõnes maailma piirkonnas on kristlaste tagakiusamine juba lähenemas genotsiidile. Välisminister Hunt on seisukohal, et lääs on poliitilise korrektsuse atmosfääris kristlased unustanud.

"Erinevalt islamofoobiat hukka mõistvatest meeleavaldustest tänavail, arvamuslugudest ajalehtedes, loengutest ülikoolides, sõnavõttudest poliitilistel tribüünidel," nendib ka Hvostov ja küsib, miks see nii on.

"Esiteks asjaolu, et Lääs on üha enam usuleige – mis puudutab traditsioonilist kristlikku usku. Võib ka öelda, et meie haritlaskond kaldub üha enam seostama ristiusku millegi tagurlikuga. Mis on mõistagi juba valgustusaega ja Prantsuse revolutsiooni ulatuv traditsioon. Viimasel ajal leiab see tundmus kinnitust asjaoludest, et Poolas on katoliku kirikuga seotud erakonnad vaidlustamas õigust abordile, et USAs on kõiksugu evangeelsed kirikud president Trumpi pooldajate hingekarjasteks, et meie kultuuris on vägagi veres seostada kirikut keskaegse inkvisitsiooniga," kirjutab Hvostov.

Teine põhjus, miks kristlaste tagakiusamist ignoreeritakse, on Hvostovi hinnangul kartus saada tembeldatud islamofoobiks, kuna kristlaste olukord on kohutav eriti islamimaailmas.

Loe lähemalt siit.