Neljapäeval kustutas Facebook alatiseks mitme äärmuslaseks tembeldatud aktivisti ja kommentaatori konto. Teiste hulgas suleti Facebookis ja Instagramis parempoolse kommentaatori Paul Joseph Watsoni suu. "Ma rääkisin teile pisut liiga palju tõtt ja pean nüüd vait olema," kommenteeris Watson juhtunut talle veel alles jäänud YouTube’i kanalis. "See on karistus, see on poliitiline puhastus. See pole kuidagi seotud vaenuõhutamise või teenuse reeglite rikkumisega."

Sotsiaalmeediahiid Facebook põhjendab 2. mail ette võetud poliitilise värvinguga puhastust asjaoluga, et on "alati, ideoloogiast sõltumata keelustanud isikud ja organisatsioonid, kes õhutavad või kasutavad vägivalda."

Teiste keelu saanud isikute hulka kuuluvad näiteks veebilehe Inforwars juht Alex Jones, Paul Nehlen, Milo Yiannopoulos ja Laura Loomer.

Paul Joseph Watson on viimastel aastatel kritiseerinud oma sotsiaalmeedia platvormidel massiimmigratsiooni, islamit, feminismi ja pahempoolseid ideoloogilisi suundumusi. Samas on ta kaua aega töötanud veebilehe Infowars.com heaks.

Üks tema hiljutine videokommentaar kutsus üles mitte rikkuma põlengus kahjustada saanud Pariisi Jumalaema kirikut modernse arhitektuuriga.

Oma videopöördumises meenutab Watson kirjanik George Orwelli sõnu: "Üldise pettuse ajastul on tõe rääkimine revolutsiooniline akt".

"Nad panid mind samasse nimekirja terroristide, inimkaubitsejate ja sarimõrvaritega," märgib Watson ning juhib tähelepanu sellele, et samal ajal võib Facebookis näha endistviisi äärmusvasakpoolsete kontot, kus kutsutakse tapma president Donald Trumpi, või kontot, kus ähvardatakse konservatiivset kommentaatorit Ben Shapirot ja tema peret.

Watsoni hinnangul pole meediasse ajakirjanikke alles jäänud, seal on vaid võimu kuritarvitavad aktivistid, kes tegutsevad käsikäes sotsiaalmeediahiidudega, et kõrvaldada oma konservatiivsed konkurendid.

Watson võrdles toimuvat Ilmutusraamatus kirjeldatud lõpuaja totalitaarse režiimiga, kus inimesi sunnitakse võtma oma paremale käele või otsaette metsalise märki ning kus keegi muu ei tohi osta ega müüa kui vaid see, kellel on see märk (Ilm 13:16–17).