Neljapäeval, 2. mail, saadeti Tallinna Kaarli kirikust viimsele teekonnale katoliku preester, teoloog ja kirjamees isa Vello Salo. Temaga olid tulnud hüvasti jätma sajad inimesed, nende seas paljud tuntud kiriku-, kultuuri- ja ühiskonnategelased.

"Ma tean, et paljude jaoks oli isa Vello eelkõige suur intellektuaal, teoloog, kultuuriinimene ja paljude erinevate kultuuride hea asjatundja. Ülikooli professor, vabadusvõitleja ja kindlasti ta on olnud selline inimene. Aga meie jaoks oli ta ka vaimulik isa, väga sügavalt pühendunud sellele vaimulikule isadusele," märkis piiskop Philippe Jourdan.

"Isa Vello nägi autoriteedis, eriti Kiriku autoriteedis, mitte inimest, kes seda kannab oma omaduste ja puudustega, vaid Kristust, kes on iga autoriteedi vundament. Samas, armsad vennad ja õed, te olete näinud, kuidas isa Vello oli ja on alati olnud avatud kõikidele. Ta respekteeris kõiki. Aga samas oli ta sügavalt veendunud sellesse, millesse ta uskus ja tuletas meelde ka ilma kartuseta."

Vello Salo (kuni 1945. aastani Endel Vaher) sündis 5. novembril 1925. aastal Võisiku vallas Viljandimaal. Ta suri ülestõusmispüha ööl 94. eluaastal.

Pärast matusemissat Kaarli kirikus sängitati isa Vello Salo mulda Metsakalmistul.

Foto: Martin Vaher.