Pühapäeval eetris olnud raadiosaates "Räägime asjast", mis salvestati laupäeval Tartus, ütles Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme, et üks osa võitlusest Eesti eest on võitlus sodoomia või täpsemalt "Soodoma" vastu. Helme vihjas, et EKRE kavatseb kristlike ringkondade palvel astuda sammu, mida ei ole võimalik ignoreerida ja mille eesmärk on vältida Eesti edasist liikumist "Soodoma" poole.

"Minu poole pöördusid ühed kirikuringkonnad, kes palusid, et ma teeksin ühe initsiatiivi, mida me ei ole jõudnud veel teha, aga mida me kavatseme teha, et pöörduda avalikkuse poole moel, mida ei ole võimalik ignoreerida – ma ei hakka täpsustama hetkel –, just nimelt selleks, et vältida Eesti edasist liikumist Soodoma poole. Kogu see moraalne relativism ja absoluutne moraalitus, perekonna redefineerimine – kõik see on tegelikult kokku võetav piibelliku sõnaga Soodoma," rääkis Mart Helme saate lõpuminutitel.

Saade "Räägime asjast" on eetris igal pühapäeval Tre Raadios, raadios Ring FM ja Kuressaare Pereraadios – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00. Saadet saab järelkuulata siit.

Foto: Veiko Vihuri