Veebilehe Meie Kirik peatoimetaja Veiko Vihuri kutsub avalikustama väidetavalt vabatahtlike kaitseliitlaste, ent eeldatavasti "süvariigi" taustaga blogi Propastop kaastöölisi, tausta ja eesmärke. Samuti juhib Vihuri tähelepanu asjaolule, et kui demokraatlikus ühiskonnas on anonüümne mõjutustegevus taunitav, peaks see kehtima ka Propastopi puhul.

"On tähelepanuväärne, et ajal, mil ohtrasõnaliselt taunitakse avalikkuse mõjutamist anonüümsuse või pseudonüümi taha varjudes, tegutseb Eesti riigikaitse struktuuriga (Kaitseliiduga) mingil viisil seotud veebileht anonüümselt küll propaganda tõrjumise, küll meediaanalüüsiga – ühesõnaga, avalikkuse seisukohtade mõjutamise ja kujundamisega. Ja suuremate väljaannete (nagu Postimees) jaoks on täitsa okei selle anonüümse blogiga koostööd teha," leiab Vihuri portaalis Objektiiv avaldatud kolumnis.

24. jaanuaril avaldas Propastop ülevaate online-meedia "pisivormidest" ehk veebiväljaannetest, mille puhul tuleks arvestada maailmavaatelise kallutatusega. Teiste seas mainiti portaale Objektiivi ja Meie Kirik.

"Mina olen Propastopi artiklis mainitud konservatiivse veebilehe meiekirik.ee (2007–2015) ja meiekirik.net (alates 2016) peatoimetaja ja võin kinnitada, et Meie Kirik on algusest peale teada andnud nii toimetuse liikmete nimed kui veebilehe eesmärgid. Niisamuti olin ma aastatel 2015–2018 portaali Objektiiv peatoimetaja – ka see portaal on selgelt välja öelnud nii omaniku (SAPTK), toimetuse koosseisu kui ka väärtused ja põhimõtted, mille eest seistakse," kirjutab Vihuri.

"Leian, et üks anonüümne blogi, millel on eeldatavasti riiklik taust, ei peaks avalikkusele pakkuma meediaanalüüsi enne, kui ennast lugejatele korralikult esitletakse ning oma taust ja eesmärgid lahti räägitakse. Kui anonüümne mõjutustegevus on demokraatlikus ühiskonnas taunitav, siis kehtib see põhimõte ka antud juhul."