Soolise võrdõiguslikkuse volinik Liisa Pakosta tutvustab oma ametlikul veebilehel 19. jaanuarile kavandatud niinimetatud Naiste marssi ning soovitab neil, kes osaleda ei saa, väljendada solidaarsust roosa, punase või lilla mütsikese kudumisega.

"Neil, kes marsil osaleda ei saa, aga tahavad kaasa aidata, on mütsikese abil loodud lihtne võimalus – heegelda või koo osalejale müts, pane sinna sisse oma sõnum ning anna see marsil osalejale! Kuna ma olen 19. jaanuaril ise Tallinnast eemal, ja ühtegi head eestikeelset mütsiõpetust ma veebist ei leidnud, siis lõin ise korvipõhjast leitud lõnga abil oma mustri, mis on tõenäoliselt maailma lihtsaim," kirjutab Pakosta.

"Soovituslikult peaks need mütsikesed olema soostereotüüpset värvi – roosad, punased, bordoovärvi, lillad või neid värve kasutades kirjud. Mulle see värvivalik ei meeldi oma piiratuses, aga saan aru, et see toetab üritusel osalejate ühtekuuluvustunnet."

Naiste marss korraldati esmakordselt 2017. aastal USAs osana organiseeritud vastupanust Donald Trumpi valimisele Ameerika Ühendriikide presidendiks. Nüüdseks on liikumine levinud ka paljudesse teistesse riikidesse.

"2017. aastal toimus esimene marss Washingtonis vastulausena Donald Trumpi presidendiks valimisele ja seda on nimetatud suurimaks ühepäevaseks demonstratsiooniks USA ajaloos," kirjutab Pakosta.

"Nii edukale algusele järgnes loogiliselt teine marss aastal 2018, mille keskmes oli Power to the Polls liikumine. Eesti mõistes võiks see tähendada, et kasuta oma häält poliitilistel valimistel, valides naisi."

Foto: Ted Eytan, Wikimedia Commons