Eesti Metodisti Kiriku aastakonverents otsustas käivitada Ühinenud Metodisti Kirikust väljaastumise protsessi, mis jõuab eeldatavasti lõpule järgmise aasta konverentsil. Põhjuseks on soov kindlaks jääda senisele õpetusele.

«Täna toimus EMK aastakonverentsi lõpujumalateenistus. Oli tihe nädalavahetus aastakonverentsil: arutati mitmeid kirikuga seotud küsimusi, kuulati superintendendi ja erinevate tööharude aruandeid ja tähistati kahe emerituuri jääva vaimuliku kauaaegset teenimist kirikus. Oluliseks päevakorrapunktiks oli kiriku tuleviku küsimus, kus pärast diskussiooni ja palvet, soovides kindlaks jääda senisele õpetusele, otsustas Eesti Metodisti Kiriku aastakonverents 96% häälteenamusega käivitada Ühinenud Metodisti Kirikust väljaastumise protsessi, mis jõuab eeldatavasti lõpule järgmise aasta konverentsil,» kirjutas EMK superintendent Robert Tserenkov pühapäeval sotsiaalmeedias.

«Oleme Jumalale tänulikud Eesti Metodisti Kiriku ja selle töö eest, mida kirik teeb Jumala ja ligimeste teenimisel,» märkis Tserenkov.

Loe ka: Metodistid kirikulõhe lävel – või siiski mitte? (08.01.2020)