EKRE aseesimehe Martin Helme seisukoht, et aborte läbi viinud arstid on rikkunud Hippokratese vannet, on pälvinud hukkamõistu nii arstide liidult kui ka president Kersti Kaljulaiult. Samas peavad erinevad kristlikud usuühingud aborti lubamatuks tapmiseks. Näiteks Eesti Evangeelne Luterlik Kirik, mille liige on ka Martin Helme, on seisukohal: "Abort (välja arvatud meditsiinilistel näidustustel) on tapmine, seega lubamatu ja tuleb keelustada".

"Abordiküsimuses võib igal inimesel olla oma sisemine veendumus ja seisukoht. Kuid rünnak meie professionaalse, kutse-eetikast ja seadustest lähtuva arstkonna vastu on lubamatu sõltumata neist veendumustest. Meie kõigi ja eeskätt poliitikute vastutus on, et me oma ühiskonda katki ei teeks," teatas Kersti Kaljulaid oma Facebooki-lehel.

ERRi portaal kirjutab sellega seoses, et "Martin Helme süüdistas teisipäeval ETV saates "Esimene stuudio" aborte läbi viinud naistearste Hippokratese vande rikkumises, öeldes ka, et Eestis "tapetakse" aastas 4500 last enne kui nad jõuavad sündida."

Päisefoto autor: Reinis Inkēns, Wikimedia Commons.

© Meie Kirik