Eesti pearabi Šmuel Kot, kes sai inetu verbaalse rünnaku osaliseks, ütles juudi uudisteagentuurile JTA, et vahejuhtum ei raputanud teda eriti ja "ausalt, ma arvan, et kogu see intsident sai meediakajastuses üle paisutatud".

Möödunud laupäeval hõikas 27-aastane mees, kellele vormistati trahvi piletita sõidu eest, sündmuskohast parajasti mööda kõndinud rabile: "Mida sa, juut, vahid! Ahju lähed!" Politsei pidas mehe 48-tunniks kinni, tema kodu otsiti läbi ning nüüdseks on talle mõistetud 8-päevane arest.

Vahejuhtum pälvis avalikkuses suurt tähelepanu ning sellele reageeris ka USA saatkond, osutades, et vihakõnele tuleb reageerida.

Samas kvalifitseeriti algul vaenu õhutamisena käsitletud väärtegu ümber avaliku korra rikkumiseks.

"Seaduses on vaenu õhutamise eelduseks, et kutsutakse üles vihkamisele ja vägivallale, millega kaasneb oht kellegi elule, tervisele või varale. Kuna selle juhtumi puhul puudus üleskutse ja seega reaalne oht, siis kvalifitseerimise väärteo ümber avaliku korra rikkumiseks ning kohus nõustus sellega," ütles Põhja prefektuuri Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit.

© Meie Kirik