Saksa kardinal Walter Brandmüller väljendas tõsist pettumust, et hiljutisel Vatikani tippkohtumisel laste seksuaalse kuritarvitamise küsimuses välditi homoseksuaalsuse teema tõstatamist. "Homoseksuaalsuse probleemi käsitlemine oleks nende jaoks ohtlikuks muutunud, sest on ilmselge, et Vatikanis on homoseksuaalide võrgustik," leiab kardinal. "Nad on osa masinavärgist, kuidas saab neid välja arvata? See on kohutav probleem."

Vahetult enne tippkohtumist kirjutas kardinal Walter Brandmüller koos tuntud Ameerika konservatiivse kardinali Raymond Burke’iga kirja, milles kutsuti üles tegelema probleemi tõeliste juurtega.

"Homoseksuaalse agenda katk on levinud kõikjal Kirikus, seda edendavad organiseeritud võrgustikud ja seda katab vandeseltslasliku vaikimise kliima," nendivad kardinalid Brandmüller ja Burke.

Konservatiivsed kommentaatorid on väljendanud skeptilisi hinnanguid Vatikanis toimunud suurejoonelisele tippkohtumisele, kus arutati, mida ette võtta.

"Skandaal küdeb ja pada jätkab keemist, ilmikute frustratsioon ja viha aina kasvab. Vatikani "tippkohtumine" võis kohtupäeva edasi lükata, aga kohtupäev saabub," kirjutas katoliiklasest ajakirjanik Phil Lawler.

© Meie Kirik