Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni kaitseks juhatuse liige ja katoliiklane Markus Järvi nimetab piinlikuks Postimehe välistoimetuse juhataja Evelin Kaldoja artiklit, milles viimane üritab varju heita peapiiskop Carlo Maria Viganò tunnistusele, mille kohaselt oli paavst Franciscus teadlik kardinal Theodore McCarricki seksuaalsetest kuritarvitustest, ent ei hoolinud sellest, kuna McCarrick oli paavsti lähedane toetaja.

Näiteks tsiteerib Kaldoja, kes on samuti katoliiklane, väljaande National Catholic Reporter kolumnist Michael Sean Wintersit: "Endine Vatikani suursaadik Ameerika Ühendriikides käitub vaimulike seksuaalse kuritarvitamise osas samamoodi nagu Oliver Stone president John Kennedy mõrva osas, ta on vandenõuteooriatega kaubitseja, kes segab fakti, väljamõeldise ja mürgi, et toota midagi, mis on plahvatuslik, aga samas ka kahtlane."

"Wintersi hinnangul on Viganò lihtsalt tige endine töötaja, kes oli juba enne pisut peast soe. Tema kiri on aga osa USA katoliiklaste ultrakonservatiivse tiiva rünnakust paavsti vastu," võib Kaldoja artiklist lugeda.

Peapiiskop Carlo Maria Viganò oli Vatikani nuntsius ehk saadik Ameerika Ühendriikides aastatel 2011–2016, seega nii paavst Benedictus XVI kui paavst Franciscuse ametisoleku ajal. Tema usaldusväärsust on kinnitanud mitu piiskoppi.

"Pean tunnistama, et ma pole kohalikus meedias kohanud piinlikumat sissevaadet Katoliku Kiriku siseasjadesse kui katoliiklasest Postimehe välistoimetuse juhataja Evelin Kaldoja allolev kirjatükk seda meile pakub," kirjutas Markus Järvi sotsiaalmeedias.

"Üritada diskrediteerida laitmatu renomeega vaimuliku, 1973-ndast aastast Vatikani diplomaatilises teenituses tegutsenud ja neli aastat Püha Tooli esindaja ehk nuntsiusena USAs(!) teeninud peapiiskop Carlo Maria Viganò detailirohket 11-leheküljelist raportit, mille väiteid on kas toetanud või tõsiselt uurima kutsunud kardinal Raymond Burke, piiskopid Joseph Strickland, Thomas Olmsted, Allen Vigneron, Robert Morlino, Athanasius Schneider ja mille väidete õigsust on kinnitanud Viganò alluvuses töötanud pikaajaline diplomaat monsignor Jean François Lantheaume, hereetilise ja korduvalt paavsti ja piiskoppide dokumentidele vastanduva National Catholic Reporter`i suvalise kolumnisti, kellegi Michael Sean Winters`i väidetega, et Viganò on vandenõuteoreetik ja pooletoobine, on alla igasugust arvestust sooritus."

"Ma ei kahtle öelda, et tegu on pooletoobise artikliga ning Postimehel peaks olema häbi sellist asja reprodutseerida. Evelin Kaldojal endal samuti," nendib Järvi.

Peapiiskop Viganò 11-leheküljeline dokument on katoliiklikus maailmas mõjunud kui pommiplahvatus. Paavst Franciscus keeldus seda kommenteerimast.

© Meie Kirik