Möödunud laupäeva ja pühapäeva õhtul ründasid tuhanded radikaalselt meelestatud feministid Põhja-Argentiinas asuva Resistencia linna katedraali, püüdes pühakoda põlema panna ning rüvetades hoonet, sodides seda pihustitega, loopides selle pihta menstruaalverega määritud või muul moel punaseks tehtud tampoone ja sidemeid ning pildudes kirikut kividega, vahendab portaal Objektiiv.

Naised, kelle kohta on Argentiina meedias kasutatud väljendeid "ultrafeministid" ja "feminatsid", süütasid katedraali puidust ukse, kuhjates selle ette põlemapandud prügi, ning tekitasid väidetavalt kahjustusi ka katedraali ees olevale Neitsi Maarja kujule. Paljud märatsejad kandsid Antifa-liikumise stiilis nägu varjavat maski ning kandsid oma paljastatud rindadel ideoloogilisi loosungeid.

Feministide hordid ründasid linnas ka teisi hooneid ja monumente, kaasa arvatud koole, ärisid ning ühe kohaliku ajaloolise tähtsusega isiku kuju, jättes igale poole pihustivärviga soditud tekste, nagu näiteks "Tapa oma isa, oma poiss-sõber ja oma vend", "Põletage paavst", "Ahistaja-preestrid", "Aborteerige poisslapsed", "Surm isastele" ja "Tapke vägistaja".

Loe edasi siit.

© Meie Kirik