Rootsi peaministri Stefan Löfveni arvates ei ole Rootsis vajadust usuliste koolide järele. Löfven ütles oma kõnes sotsiaaldemokraatliku partei koosolekul Göteborgis, et koolidel ei tohiks olla mingeid usutunnistuslikke jooni.

Hilisemal pressikonverentsil esitatud täpsustava küsimuse kohta, kas usulised erakoolid tuleks hoopis sulgeda, vastas peaminister, et asja on vaja veel uurida. Ideega tulid hiljuti avalikkuse ette sotsiaaldemokraatidest poliitikud ajalehes Dagens Nyheter.

Kristlike erakoolide ühenduse esindajad avaldasid hiljem samas ajalehes vastulause, milles nimetasid poliitikute väiteid usuliste koolide kohta valelikeks, eelarvamuslikeks ja põhinevaks teadmatusel. Samuti arvati, et poliitikud tõlgendavad vääriti laste õigusi ja Euroopa inimõiguste teemalisi rahvusvahelisi kokkuleppeid.

Rootsi kristlike koolide nõukogu on koostanud kümnepunktilise loendi sellest, miks Rootsis vajatakse kristlikke kooli. Muuhulgas on öeldud, et kristlikud koolid esindavad sajanditepikkust kristlikku traditsiooni, millele Rootsi ühiskond rajaneb. Samuti peetakse alternatiivsete koolideta ühiskonda ohtlikuks. Ühtlasi tuletatakse meelde, et maailmavaateliselt neutraalseid koole pole olemas.

Rootsis on 45 kristlikku alg- ja põhikooli ning 6 kristlikku gümnaasiumi.

Loe pikemalt portaali Seurakuntalainen.fi uudisest.

© Meie Kirik