Kaks Süüria kirikujuhti kritiseerivad Ameerika Ühendriikide kiiret õhulööki Süüria valitsusvägede pihta, leides, et enne oleks tulnud välja selgitada, kes keemiarelva kasutas või millega tegemist oli.

Reedel toimus USA president Donald Trumpi käsul tiibraketirünnak Süüria õhujõudude baasi pihta reaktsioonina 4. aprillil aset leidnud keemiarünnakule. USA väitel vastutavad keemiarelva kasutamise eest valitsusväed, Süüria valitsus aga eitab seda.

"Ükski Jumala laps ei peaks sellist õudust kannatama," ütles Trump, pidades silmas keemiarünnakus hukkunud tsiviilisikuid ja eriti lapsi. Tema enda käsul toimunud raketilöögis hukkus seitse inimest.

"On kahju, et Ühendriikide valitsus ei oodanud, kuni ÜRO erapooletu uurimine on täielikult välja selgitanud, millega Khan Shaykuni keemiarünnakuks nimetatu näol tegemist on," ütles Süüria katoliiklik patriarh Ignace Joseph Younan.

Ka Aleppo ladina riituse piiskop Georges Khazen on sama meelt, et enne sõjalist vastulööki oleks tulnud läbi viia uurimine, kes siis ikkagi keemiarelva kasutas. Tema sõnul avab rünnak tee uutele ja hirmutavatele stsenaariumitele.

Süüria kristlased on näinud president Bashar al-Assadis kaitsjat, sest konflikti teine osapool – fundamentalistlikud sunniidid – on vaenulikud kõigi ülejäänute, sealhulgas kristlaste suhtes.

Möödunud aastal rääkis viis kuud islamiterroristide käes vangis olnud vaimulik isa Jacques Mourad, et välisriikide sekkumine ei ole vägivalda lõpetanud.

"USA on Süüriat ja Iraaki juba aastaid pommitanud, ja nüüd teevad seda ka venelased," ütles Mourad. "Ja mida nad on saavutanud? Kas nad on terroristliku vägivalla peatanud? Absoluutselt mitte."

© Meie Kirik