Laulja, näitleja ja telemehe Mart Sanderi hinnangul on Eestis alanud sõjakate ateistide kärarikas kapist väljatulek. Sander leiab, et nõukogude ajupesu on meisse päranduseks istutanud kaks kohutavat omadust: lipitseva pealekaebajalikkuse ja praaliva uskmatuse.

"Siiani elasid ka Eesti ateistid kenasti kapis ega tülitanud rahulikke kodanikke. Nüüd on nad leidnud endale suure eestkõneleja [president Kersti Kaljulaidi näol – toim] ning kapiuksed hakkavad kriginal avanema. Oh neid horde, kes sealt välja voolavad!" kirjutab Sander väljaandes Postimees.

Telemehe arvates ei saa Eestis ateisti ja uskliku vahel esineda dialoogi, sest kohalik ateist pole Euroopa või Ameerika ateist, kes peab oma mõtteid formuleerima, argumenteerima ja seletama.

"Eesti ateist on kultuurmarksismi nukust võrsunud liblikas: edev, pinnapealne, üleolev. Ta tunneb enda taga massi jõudu – sest kas pole uhke olla maailma kõige ateistlikuma riigi võidutsev usupõlgur, kellel on nüüd lausa kõrgeim riiklik seljatagune? Milleks siis veel mingeid mõtteid vahetada, kui saad endast "madalamate" kohale liuelda ja neile lihtsalt pähe lasta?" kirjutab Sander.

Loe lähemalt siit.

© Meie Kirik