EELK peapiiskop Urmas Viilma sõnul peab eesti rahva kristlik usk ja sellest tulenev kristlik elu olema nähtav. Peapiiskop soovib, et uus kirikuaasta võiks tähistada Eesti jaoks usulist ärkamist ja ülestõusu mõtteviisi vastu, mis surub usklikud ja kirikud privaatsfääri.

"Kui inimesed, olgu omad või võõrad, meie ümber ei tea, et me oleme kristlased, sest meid ei saa eristada näo- või pearätikute järgi, siis millest inimesed teavad, kes me oleme?" küsis Viilma neljapäeval, 1. detsembril, Tallinna Toomkirikus peetud advendikõnes.

"Meie rahva kristlik usk ja sellest tulenev kristlik elu peab olema kuulda ja näha. Nõnda ka meie tänane rõõm, meie advendiootus, meie soov tähistada just kristlikke jõule, meie soov tulla jõuluõhtul ja muulgi ajal kirikusse, meie igatsus elada just kristlikul maal ja olla arvatud kristlike rahvaste sekka," jätkas Viilma ja lisas:

"Soovin, et alanud uus kirikuaasta tähistaks Eestimaa ja Eesti rahva jaoks usulist ärkamist ning ülestõusmist sellise suhtumise vastu, mis surub usklikud ja kiriku privaatsfääri, tagasi kirikumüüride vahele ning avalikkusest varjule. Me peame käituma Kristuse üleskutset järgides vastupidiselt, tulema nähtavalt ja äratuntavalt inimeste keskele."

Loe lähemalt siit.

© Meie Kirik