Ilmaliku meedia teatel loodab paavst Franciscus paotada naistele katoliku kiriku ust, tahtes pakkuda neile võimalust saada tulevikus diakonissiks. Vatikani ametnikud aga lükkavad taolised väited ümber.

Kohtudes möödunud nädalal katoliiklike naisordude esindajatega, võttis paavst jutuks naisdiakonite ehk diakonisside institutsiooni vanas kirikus. "Kes need naisdiakonid olid? Kas nad olid ordineeritud? See on veidi segane. Mis oli nende roll tol ajal?" meenutas paavst oma sõnavõtus küsimusi, mida ta oli mõne aasta eest esitanud ühele "targale professorile".

"Luua ametlik komisjon, mis võiks seda küsimust uurida?" jätkas paavst. "Ma arvan, et jah. Kirikule teeb see head, kui seda küsimust uuritaks. Ma ütlen, et midagi taolist tehtaks."

"Ma kiidan heaks," lisas paavst hiljem. "Mulle tundub, et oleks hea, kui komisjon seda uuriks."

Püha Tooli pressiesindaja isa Federico Lombardi selgitas: "Paavst ei öelnud, et ta tahab sisse viia naisdiakonite ordineerimise, ja veelgi vähem rääkis ta naispreestrite ordineerimisest."

Peapiiskop Angelo Becciu Vatikani riigisekretariaadist aga andis Twitteris teada: "Püha Isa helistas mulle, on üllatunud …diakonissidest. Ta mõtleb komisjoni [loomise] peale. Ärme rutta järeldustega."

© Meie Kirik