Norra Misjoniselts (Det Norske Misjonsselskap) ei nõustu Norra luterliku kiriku otsusega lubada "laulatada" ka samasoolisi paare, teatab seltsi peasekretär Jeffrey Huseby.

Misjoniseltsi pressiteates rõhutatakse, et Jeesuse õpetuse kohaselt on abielu mehe ja naise vaheline liit ja see on juba loomisel nõnda seatud.

Samas kutsub peasekretär Huseby pettunud kirikuliikmeid üles mitte Norra luterlikust kirikust välja astuma, kuigi kirikukogu otsus on väljakutseks osaduslikule elule kirikus. Huseby leiab, et heteroseksuaalsete paaride laulatamisel ei tohi kasutada sama korda, mida homopaaride puhul. Samuti peaks vaimulikel ja teistel töötegijatel säilima õigus keelduda osalemast homopaaride laulatamisel.

11. aprillil Norra luterliku kiriku kirikukogul toimunud hääletusel toetas 88 saadikut 115-st "samasooliste abielu".

"Lõpuks saame tähistada armastust olenemata sellest, kellesse keegi armub," ütles kirikusisese progressiivse liikumise Avatud Kirik juht Gard Sandaker-Nilsen.

Samas pole vastuseis "homolaulatustele" kirikust kuskile kadunud, nagu näitavad kirikukogu liikmete sõnavõtud või ülalmainitud Norra Misjoniseltsi avaldus.

"Minu ja nende tuhandete inimeste jaoks, keda ma esindan, on pettumus, kurbus ja ebakindlus tohutu. Pettumus ja kurbus, sest täna me kiidame heaks õpetuse, mida 1997. aastal kirik nimetas hereesiaks. See läheb vastuollu Piibli ja Jeesuse sõnaga abielu kohta," vahendas portaal The Local kirikukogu liikme Rolf Magne Haukalidi sõnu kirikukogus peetud debatil.

© Meie Kirik