19. novembril 2016 kogunesid Krakowis Poola katoliku kiriku piiskopid ja samuti riigijuhid, nende seas president Andrzej Duda ja peaminister Beata Szydło, ning lugesid pidulikult ette akti, millega tunnistatakse Jeesus Kristus Poola kuningaks ja valitsejaks. Kohale oli tulnud 100 000 inimest, kes ühinesid järgmise deklaratsiooniga:

Sa ajastute surematu Kuningas, Issand Jeesus Kristus, meie Jumal ja Päästja. Tänavusel Poola ristiusustamise 1050. juubeliaastal ja erakorralisel Halastuse juubeliaastal tuleme meie, poola rahvas, Sinu ette [koos meie vaimulike ja ilmalike juhtidega], et tunnistada Sinu valitsemist, allutada end Sinu Seadusele ning usaldada ja pühitseda meie kodumaa ja kogu rahvas Sulle.

Me tunnistame taeva ja maa ees, et vajame Sinu valitsemist. Me tunnistame, et ainult Sulle kuulub püha ja võõrandamatu õigus valitseda meie üle. Seetõttu, olles oma pead alandlikult Sinu ette kummardanud, kõiksuse Kuningas, tunnistame me Sinu valitsemist Poola ja kogu meie rahva üle nii kodus kui võõrsil.

Meie südames – Jeesus Kristus, valitse meie üle!

Meie perekonnas – Jeesus Kristus, valitse meie üle!

Meie kodukohas – Jeesus Kristus, valitse meie üle!

Koolides ja ülikoolides – Jeesus Kristus, valitse meie üle!

Sotsiaalse suhtlemise kanalites – Jeesus Kristus, valitse meie üle!

Võimuorganites, töökohal, ametipostil ja vaba aja veetmise paikades – Jeesus Kristus, valitse meie üle!

Linnas ja maal – Jeesus Kristus, valitse meie üle!

Kogu meie rahva seas ja Poola riigis – Jeesus Kristus, valitse meie üle!

(...)

Selgituseks

Idee Jeesus Kristuse „kroonimisest“ Poola kuningaks läheb tagasi aastasse 1996, kui algas Krakowi nunna Rosalie Celakówna (1901–1944) õndsakskuulutamise protsess. Kõnealune müstikust nunn sai privaatse ilmutuse Kristuselt, kes ütles talle: „Poola jaoks on olemas päästevahend – kui ta tunnistab mind kroonimise teel täielikult Kuningaks ja Päästjaks, mitte ainult mõnes riigi osas, vaid kogu riigis eesotsas valitsusega. Seda tunnustamist tuleb kinnitada patust loobumise ja täieliku Jumala juurde tagasipöördumisega.“

Allikas: vt siit.

© Meie Kirik