Riigi poolt rahastatud feministlikul veebilehel Feministeerium.ee hoiatab inimõigusaktivist Maari Põim, et loodav Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioon ehk "EKRE ike" võib "pukki" aidata äärmuskatoliiklastest hallid kardinalid sihtasutusest Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks. Tema sõnul seab see löögi alla Eesti kui ilmaliku riigi ja võib mõjuda halvavalt kodanikuühiskonnale, inimõigustele ja seksuaalharidusele.

"Täna hoiame kollektiivselt hinge kinni Eesti konservatiivide unistuste koalitsiooni ehk EKRE ikke ees, millega tähistatakse Keskerakonna koalitsiooniläbirääkimisi EKRE ja Isamaaga. Selles koalitsioonis on väärtusteemadel oodata paremäärset aktsenti, ent mitte ainult. Konservatiivide koalitsioonist johtuva paremäärmuslaste peavoolustumise kõrval eksisteerib ka täiesti reaalne äärmuskatoliiklike hallide kardinalide pukki saamise oht," kirjutab Maari Põim.

"Niisuguse seltskonna laienev mandaat lobitegevuses võib panna löögi alla väärtusprogrammid Eestis, aga ka kodanikuühiskonna tegevuse, rahastuse, prioriteedid. Eeskätt võib see aga seada piirangud tavaliste eesti inimeste elule, võimalustele ja heaolule," lisab Põim.

"Niisuguste jõudude liikumine suurema mõjuvõimu poole, mida nad kahtlemata ihalevad ja mida EKRE IKE võib võimaldada, seab aga löögi alla Eesti kui ilmaliku riigi, liiati võib see mõjuda halvavalt kodanikuühiskonnale, inimeste igapäevaelule ja võimalustele, inimõiguste kaitsele, kodaniku- ja seksuaalharidusele," leiab Põim.

Loe lähemalt siit.

Foto: SAPTK korraldatud meeleavaldus kooseluseaduse vastu aastal 2014 (V. Vihuri).

© Meie Kirik