Itaalia katoliiklasest ajakirjaniku ja publitsisti Antonio Socci hinnangul pole olukord katoliku kirikus mitte lihtsalt katastroofiline, vaid lausa absurdne. Tema sõnul ei huvita kirikutegelasi põrmugi kiriku allakäik, neid paelub poliitika ning ainsaks teemaks on migrandid. Ja nad on kuulutanud saatanaks Itaalia siseministri Matteo Salvini, kes on lubanud kaitsta kristlikke juuri.

Antonio Socci kirjutab:

"Mis toimub Katoliku Kirikus? Olukord ei ole lihtsalt katastroofiline – see on absurdne. Me kuuleme sellest, et läänes tühjenevad kirikud dramaatiliselt inimestest ja et idas kiusatakse kristlasi jõhkralt taga. Me kuuleme traditsiooniliste katoliiklike liikumiste kadumisest, sisetülidest kuurias, lakkamatutest skandaalidest, tohutust segadusest usklike seas, mis on põhjustatud paavst Franciscuse revolutsioonilistest saavutustest (hiljuti "unustas" ta koguni pärispatuta saamise dogma).

Ja ometi ei pööra kleerikud sellele tähelepanu. Nad ei tunne selle pärast üldse muret. Karjaseid ei huvita, et nende lambaid juhitakse eksitusse ja pillutatakse laiali. Kleerikud on täielikult haaratud poliitikast. Seal avaldub nende tõeline kirg. … Järgides "Bergoglio õpetust", tõstatavad nad ainult ühe teoloogilis-poliitilise teema, ja teevad seda fundamentalistlikul toonil: migrandid."

"Selle tulemusena on migrantidest saanud nende ideoloogiline loosung, teatud mõttes messianistlik teema, mis tõrjub kristliku sõnumi kõrvale koguni jõulutemaatikast: inglid oleksid nagu karjastele kuulutanud "migrandist Jeesuse" tulekut ja mitte Jumala Poja sündimist.

Tavalised inimesed tajuvad, et kleerikud on huvitatud üksnes migrantidest – nad räägivad ainult nendest."

Socci sõnul on kleerikud läinud sõtta siseminister Matteo Salvini vastu. Tema on saatan, kelle peale nad karjuvad: Tagane minust!

"See on nimelt Salvini – tema, kes on isegi avalikult väljendanud soovi kaitsta kristlikke juuri – see "Kurjus", kelle vastu vaimulike maailm mobiliseerub ja raevutseb."

Antonio Socci lisab:

"Nende ohtras kiriku- ja poliitikateemalises suupruukimises ei kohta kunagi kriitikat Euroopa Liidu aadressil. Otse vastupidi: justnimelt EList (mida ei tule segamini ajada Euroopaga, mis on täiesti teine asi) on saanud vaimulikele hierarhidele poliitilise lunastuse tagatis. Justnimelt see Euroopa Liit, millest on saanud kõige sekulaarsem ja kõige antikristlikum poliitiline reaalsus läänes."

Loe edasi siit.

© Meie Kirik