Vastuseks uudisele, nagu hakkaks Vabaerakond seisma eutanaasia legaliseerimise eest, teatasid erakonna esindajad, et see ei vasta tõele, kuid möönavad, et eutanaasia-teemaline reklaam oli eksituse tõttu paar tundi üleval.

"Vabaerakonna valimisprogrammis pole kanepist, surrogaatemadusest, eutanaasiast sõnagi, need pole erakonna eesmärgid ega isegi mitte jutupunktid," kinnitas Vabaerakonna kampaaniajuht Lauri Linnamäe Meie Kirikule.

"Reklaam, mis lubas käivitada ühiskonnas eutanaasia teemalise debati, oli erakonna ja [kampaaniat korraldava] agentuuri möödarääkimise tõttu reede õhtul paar tundi tõesti üleval, aga viga märgates eemaldati kohe. Ka eutanaasia ega isegi mitte eutanaasia teemaline debatt ei ole ei erakonna programmis ega kavatsustes," lisas ta.

Ka Vabaerakonna esimees Kaur Nurm kinnitab, et erakonna ja kampaaniajuhi vahel on olnud eksitus ja Vabaerakonna programm ei sisalda nimetatud teemasid.

9. detsembril kirjutas Meie Kirik, et valimiskünnise alla vajunud vabakonservatiivne Vabaerakond üritab parlamenti jõuda eutanaasia, asendusemaduse ja kanepi legaliseerimist propageerides ning et eutanaasia-teemalised valimisreklaamid juba ringlevadki.

Meie Kirik viitas seejuures Rahvusringhäälingu portaalis ilmunud uudisele, mis vahendas Vabaerakonna juhatuse liikme Ants Erm teadaande, et ta astub parteist välja, kuna ei usu enam sellesse erakonda.

"Samuti ei ühti minu maailmavaate ja veendumustega kuidagi eutanaasia, surrogaatemaduse ja kanepi propageerimine, mis meie kampaaniajuhil plaanis tundub olevat (eutanaasia plakat juba ringleb)," ütles Erm oma otsust põhjendades.

Vabaerakonna kampaaniajuht Lauri Linnamäe sõnul otsis Ants Erm juba mõnda aega ettekäänet, et Vabaerakonnast suure pauguga lahkuda, ning "leidis nüüd võimaluse ühe kunagise ajurünnaku märkmete põhjal, kust ta valis välja kõrvale jäetud ideed ning väitis avalikult, nagu oleks need minu kampaaniaplaanid."

© Meie Kirik