Vaimulik ja teoloog, paljude usu- ja piibliteemaliste raamatute autor Arne Hiob ei eita ajalehele Eesti Kirik antud intervjuus, et akadeemilise nomenklatuurteoloogia positsioonilt vaadates on talle võib-olla külge hakanud dissidendi maine, ent on veendunud, et nn liberaalsele teoloogiale tuleb otsustavalt vastu seista.

"See on ilmalik ühiskond, kus Jumal tohib kõige rohkem üldse olemas olla, peale olemasolemise ei tohi ta enam midagi teha. Kindlasti ei tohi ta imesid teha ega maailmaprotsessi sekkuda. Jeesuse neitsistsünd ja tühi haud olevat väljamõeldised ja neid tulevat kuidagi eksistentsiaalselt interpreteerida. Vabandust! See on inimese välja mõeldud jumal, sellist ei ole olemas," rääkis õp dr Arne Hiob EELK väljaandele antud usutluses.

"Päris Jumal loob, sekkub, sünnitab neitsist ja tuleb hauast läbi. Igasuguse ilmalikustunud teoloogia suhtes tuleb hoida distantsi. Nn liberaalne teoloogia, mida levitatakse, on ekslik ja sellele tuleb otsustavalt vastu seista. Seda sihti teenivad ka minu raamatud."

Loe intervjuud siit.

© Meie Kirik