Konservatiivse kardinali Raymond Burke’i sõnul on katoliku kirikus hakanud üha laiemalt levima segadus ja eriarvamused kõige fundamentaalsemates küsimustes ning paavst Franciscus mitte ainult ei keeldu õiget õpetust esile toomast, vaid suurendab ka ise segadust.

Kardinal Burke ütles Itaalia väljaandele La Nuova Bussola Quotidiana, et suurel neljapäeval ilmunud 94-aastase ateistist ajakirjaniku Eugenio Scalfari väidetav intervjuu paavstiga, kus viimasele omistati sõnad, et põrgut ei ole olemas ja patused hinged lihtsalt kaovad, "läks üle lubatava piiri".

"Segadus ja eriarvamused Kirikus kõige fundamentaalsemates ja tähtsamates küsimustes – abielu ja perekond, sakramendid, õige seisund nende vastuvõtmiseks, olemuselt kurjad teod, igavene elu ja viimsed asjad – on hakanud üha laiemalt levima. Ja paavst mitte ainult ei keeldu asju selgitamast Kiriku muutumatu doktriini ja õige distsipliini kuulutamise teel – mis on tema kohus Püha Peetruse järeltulija teenimisametis –, vaid ta ka suurendab segadust," märkis kardinal Burke.

Inglise keele vahendusel saab kardinal Burke'i intervjuud lugeda siit.

© Meie Kirik