Poola parlamendi asespiikri Ryszard Terlecki hinnangul seisab Euroopa Liit silmitsi suurima kriisiga oma ajaloos, mis on tingitud lõhest Ida- ja Lääne-Euroopa vahel. Asespiikri sõnul peetakse Ida-Euroopas oluliseks kristlikke väärtusi, mille Lääne-Euroopa liberaalne eliit on hüljanud.

"Me ei taha pöörduda tagasi aega, mil Euroopa oli lõhestatud, ning kui Saksamaa, Prantsusmaa – peamised tooniandjad Euroopa Liidus – näevad sellist lõhet kui nende jaoks kõige käepärasemat [teed] ja selle läbi suruvad, siis meie Ida- ja Kesk-Euroopas lubame mobiliseeruda," hoiatas Terlecki.

Asespiiker kinnitas, et kunagine sotsialismileer on "väga kiindunud oma suveräänsusse" ning selgitas, et nad peavad oluliseks "väärtusi, mille Lääne-Euroopa liberaalne establishment on täna hüljanud."

Üheks selliseks väärtuseks on kristlikud alused ja traditsioonid, mida kiivalt kaitsevad nii Poola kui Ungari peaminister Viktor Orbán.

Sellele viidates kinnitas Terlecki, et "meie osas Euroopast respekteeritakse [seda] religiooni, kuid Lääne-Euroopas [kristlust] ignoreeritakse või surutakse seda avalikust ruumist välja."

Objektiiv / Meie Kirik

© Meie Kirik