Saksamaa kantsler Angela Merkel ei nõustu siseminister Horst Seehoferiga, kes sõnul ei kuulu islam Saksamaale. "Meie ajalooline taust on loomulikult kristlik, judaistlik. Kuid võttes arvesse meie väärtusi ja õigussüsteemi, on islam samuti osa Saksamaast," teatas Merkeli kõneisik Steffen Seibert.

Siseminister Seehofer kavatseb muuta Saksamaa immigratsioonipoliitikat rangemaks. Intervjuus väljaandele Bild ütles ta: "Islam ei kuulu Saksamaale."

Ta lisas seejärel: "Loomulikult kuuluvad Saksamaale need moslemid, kes siin elavad. Minu sõnum on: moslemid peavad elama koos meiega, mitte meie kõrval või meie vastu."

Kantsler Angela Merkel on ka varem, näiteks 2016. aastal öelnud, et riiki saabunud põgenikud ei toonud endaga kaasa terrorismi ning et islam kuulub Saksamaale, kui seda järgitakse põhiseadust austades.

Kuid 2012. aastal ütles Saksa president Joachim Gauck intervjuus ajakirjale Die Zeit, et Saksamaal elavad moslemid kuuluvad sellesse riiki, lisades samas, et ta ei toeta oma eelkäija Christian Wulffi seisukohta, et islam kuulub Saksamaale.

Loe lähemalt siit.

© Meie Kirik