Riiklikult rahastatud "vabaühenduste" katusorganisatsioon Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liit (EMSL) tunnustas EELK Harju-Risti koguduse õpetajat Annika Laatsi aasta hääle nimetusega. Tunnustus tuli selle eest, et Annika Laats paistis 2017. aastal silma hoolivuse, võrdse kohtlemise ja mitmekesisuse toetamisega. 

Lisaks tegevusele EELK Diakooniahaiglas on Laats paistanud eriliselt silma nii moslemiimmigrantide vastuvõtmise kui ka kooseluseaduse läbisurumise toetajana.

Möödunud sügisel kutsus Annika Laats ETV saates "Suud puhtaks" samasooliste kooselu tunnustamisele toetust avaldades esile paljude kristlaste ja konservatiivide pahameele.

EELK konsistoorium ei karistanud pastor Laatsi kiriku õpetusega vastuolus oleva seisukohavõtu eest, vaid tunnustas teda hingehoidjatöö eest – nagu ka Eesti Geikristlaste Kogu asutajat Heino Nurka. Eesti Päevaleht positsioneeris Annika Laatsi mõjukuselt 14. naiseks Eestis.

Laatsi tegevust on saatnud ka president Kersti Kaljulaiu kiidusõnad ning 2017. aasta alguses omistas president Laatsile ka Eesti Punase Risti IV klassi teenetemärgi.

Loe edasi siit.

© Meie Kirik