Tallinna Rootsi-Mihkli koguduse õpetaja Johan Patrik Göransson tõdeb intervjuus ajalehele Eesti Kirik, et praegu on erilise rünnaku all kolm Jumala poolt loodud ühendust: kirik, perekond ja isamaa. Tema sõnul on kirikuvastased jõud pannud seljad kokku ja arvavad, et tulevad kirikuga toime.

"Väga palju viitab sellele, et võitlus headuse ja kurjuse vahel on läinud konkreetsemaks. Olen kindel, et Jumal on loonud kolm ühendust: kiriku, perekonna ja isamaa. Just need on seotud erilise õnnistusega ja on praegu rünnaku all. Kirikuvastased jõud on pannud seljad kokku ja arvavad oma rumaluses, et nad tulevad kirikuga toime," ütles Patrik Göransson, kes tähistas hiljuti oma 50. sünnipäeva.

Küsimusele, kuidas ta suhtub Rootsi luterliku kiriku uude kirikukäsiraamatusse, kus Jumalale viitavad meessoost asesõnad on asendatud neutraalsetega, vastas Patrik Göransson: "See on suurepärane käsiraamat teenimaks altari ees, mis on pühitsetud tundmatule Jumalale… Uue käsiraamatu Jumal on inimesest väga kaugel."

"Ent Rootsis on ka neid, kes on Jeesust tundma õppinud ja ei taha teenida altari ees, mis on pühitsetud tundmatule Jumalale," lisas Göransson.

Loe lähemalt siit.

© Meie Kirik