Soome evangeelse-luterliku kiriku kirikukogule on esitatud kirikukogu liikme ettepanek traditsioonilise abielukäsituse "laiendamisest", mis võimaldaks edaspidi hakata "laulatama" samasoolisi paare. Esmaspäeval, 6. novembril algaval istungjärgul eelnõud siiski arutama ei hakata, sest kirikukogu komisjonid ei ole jõudnud koostada selle kohta oma arvamust.

Möödunud kuul ütles peapiiskop Kari Mäkinen intervjuus Soome rahvusringhäälingule, et kirikukogu ees seisab suur ülesanne "hoida kiriku ühtsust" ja "kohelda kõiki abielupaare võrdselt". Arvatavasti tuleb eelnõu arutusele kirikukogu 2018. aasta kevadistungjärgul.

Samas on igale Soome kiriku toomkapiitlile esitatud kaebus 41 pastori vastu, kes on teatanud oma valmisolekust laulatada samasooliste paaride "abielu", teatab ajaleht Kotimaa. Üheksale toomkapiitlile saadetud kaebuse taga on üks ja sama isik. Kaebuses öeldakse, et vaimulik, kes teatab oma soovist laulatada samasoolisi paare, toimib vastupidiselt kiriku piiskoppide kogu antud juhistele.

Toomkapiitlid on oma otsustes iseseisvad. Homopaare "laulatanud" vaimulike käitumist on vaaginud Helsingi toomkapiitel, mis esitas Kai Sadinmaale tõsise manitsuse, Oulu toomkapiitel, mis esitas Árpád Kovacsile kirjaliku hoiatuse ning Lapua toomkapiitel, mis esitas Henna Salole ja Eeva-Kaisa Rossile kirjaliku hoiatuse.

© Meie Kirik