26. septembril tähistas EELK piiskop Einar Soone Tallinna piiskoplikus toomkirikus tänujumalateenistusega oma 70. sünnipäeva, mis oli ühtlasi tema emerituuri siirdumise tähiseks. Peapiiskop Urmas Viilma tõstis esile piiskop Soone panust oikumeenilise mõtteviisi edendamisse EELK-s ja laiemalt.

"Sinu piiskopiks valimine 1992. aastal kõigest 45-aastase mehena oli EELKs ajalooliseks hetkeks. See tähendas omal kombel uue ajastu kätte jõudmist ja kiriku laiemal pinnal juhtimise üle võtmist uue energilise ja sisemiselt motiveeritud vaimulike põlvkonna poolt. Sina ja Sinu lähimad sõbrad ja kaasvõitlejad, kellest enamus on ka täna siin, olete olnud viimase veerandsajandi kestel meie kiriku alustaladeks. Olete seda jätkuvalt!" kõneles peapiiskop Viilma ja lisas:

"Usun, et kirikuloolased hindavad aastate- ja aastakümnete pärast seda ajajärku Eesti luteri kiriku ajaloos uute tuulte ja muudatuste ajastuks, kus EELK ei identifitseerinud ennast enam ainult reformatsiooni tulemusena sündinud evangeelse ja luterliku, kitsamas mõttes konfessionaalse ja territoriaalse rahvuskirikuna, vaid nägi ennast evangeelse luterliku rahvakirikuna osana Pühast Üleilmsest Apostlikust Kirikust – kogu Kristuse kirikust, mis pidi paremini väljenduma ka igapäevases kirikuelus."

Einar Soone valiti ja pühitseti EELK piiskopiks 1992. aastal. Aastatel 1993–2013 oli ta Eesti Kirikute Nõukogu president.

 

© Meie Kirik