President Donald Trumpi endine peastrateeg, katoliiklane Steve Bannon, kes on nüüdseks naasnud portaali Breitbart, kritiseeris otsekoheselt USA katoliku kiriku positsiooni migratsiooniküsimuses, väites, et piiskopid tahavad täita oma kirikud migrantidega ja et nad lähtuvad majanduslikest huvidest.

"Katoliku kiriku positsioon [migratsiooni küsimuses] on olnud kohutav… Piiskoppide positsioon on olnud kohutav… Nad vajavad illegaale, nad vajavad illegaale, et täita oma kirikuid… Nad on immigratsioonist, illegaalsest immigratsioonist majanduslikult huvitatud," põrutas Bannon intervjuus telesaatele "60 minutit", mis läheb eetrisse 10. septembril.

"Oh sa poiss, need on karmid sõnad teie oma kiriku kohta," sekkus saatejuht Charlie Rose.

"Ma austan kardinal Dolanit ja piiskoppe, kui kõne all on õpetus, aga see ei ole õpetusküsimus. See pole põrmugi õpetusküsimus. Ma austan täielikult paavsti ja ma austan katoliku piiskoppe ja kardinale õpetusküsimustes. Sellel pole aga midagi tegemist õpetusega. Siin on kõne all riigi suveräänsus. Ja selles asjas on nende arvamus sama hea kui kelle tahes teise arvamus," jätkas Steve Bannon.

USA katoliku piiskoppide konverents reageeris oma esindaja läbi Bannoni sõnadele kiiresti avaldusega, milles toonitatakse, et piiskoppide positiivne seisukoht immigratsiooni küsimuses on kooskõlas Jumala Sõnaga ja austab Ameerika unistust.

© Meie Kirik