Postimehe kolumnisti Ahto Lobjaka hinnangul tähendaks kristluse taastulemine Euroopas seda, et islamiäärmuse kõrvale tekiks kristlik äärmus ja see võiks viia ususõdadeni. Väidetavalt konservatiivset Eesti luterlikku kirikut (EELK) peab Lobjakas üsna äärmuslikuks.

EELK kohta kirjutab Lobjakas järgmist:

"Eesti luterlik kirik on Põhja-Euroopa protestantlike usuvendade seas oma konservatiivsusega üsna äärmuslik, omades defineerivates eelistustes – mis puudutavad küsimusi nagu samasooliste kooselu, abort ning naiste õigused – suuremat lähedust vana katoliikliku traditsiooniga."

Lobjakas peab erandlikuks "meie kirikujuhtide" katseid saavutada poliitilist relevantsi kristliku kallakuga avalikkuse mobilisatsiooni kaudu. Tema sõnul ei luba endale ühiskonna jaotamist usutunnistuse alusel vähemalt viimase saja aasta jooksul ükski Lääne-Euroopa tuumikriik, alates Suurbritanniast ja lõpetades Prantsusmaaga.

"Tänastes oludes nähtaks Pariisis, Londonis ja Berliinis kristluse taastulemise mõttes väga ohtlikku atavismi, mille ainus garanteeritud praktiline efekt oleks kristliku äärmuse teke islamiäärmuse kõrvale, mis üksteist siis nii ideeliselt kui metoodiliselt kui võrdne võrdset kohtleks. Nagu hoiatas eelmise aasta lõpul Prantsusmaa siseluureameti direktor, oleks selliste miniususõdade või -ristikäikude puhkemine ISISe suurim soov üldse."

Loe lähemalt Postimehest.

© Meie Kirik