President Kersti Kaljulaidi sõnul on Eesti ilmalik riik ja see on parim kaitse võõraste religioonide eest. Seevastu EELK peapiiskopi Urmas Viilma hinnangul ei pea me võõraid kartma siis, kui oleme kindlad oma kristlikus identiteedis.

"Ja siis on meil veel kombeks see, et me ei tee religioosseid erandeid koolilaste toidumenüüs. See on see koht, kus minu jaoks tuleb mängu see olulisus, et riik on meil ilmalik ja riigikirikut ei ole. Mulle tundub, et just see on meile parim kaitse ka võõraste religioonide eest. Meil ei ole kohustust aktsepteerida nende religioonidega seotud tavasid, kui meie haiglad ja meie koolid on ilmalikud ega tee ühegi religiooni suhtes spetsiaalseid liigutusi, spetsiaalseid kummardusi," rääkis Kaljulaid ERR-ile antud aastalõpuintervjuus ja lisas:

"Mulle tundub, et just see kaitseb meie riiki."

Seevastu peapiiskop Urmas Viilma ütles varem intervjuus Eesti Päevalehele, et "kuni me ei identifitseeri ennast kristlastena, ei saa me ka öelda, mis on võõras. Kui me ei ütle, et oleme kristlased, siis ei saa miski olla meile võõras, vähemalt mitte võõram kui kristlus. Kui oleme oma identiteedis kindlad, ei ole meil vaja ühtegi võõrast karta."

© Meie Kirik