EELK peapiiskop Urmas Viilma hinnangul on esmaspäeva õhtul Berliinis jõuluturul toime pandud terroriakt järjekordne rünnak kristliku Euroopa vastu.

"Terroriakt Berliini jõuluturul on järjekordne samm kristliku Euroopa, selle väärtus- ja kultuuripärandi ning ligimesearmastuse vastu," kirjutas peapiiskop Viilma Facebookis.

"Me mitte ainult ei pea mõtlema inimeste peale, kes seal autorataste all hukkusid, vaid ka palvetama nende hingede eest. Peame palvetama kogu kristliku maailma, eriti ennast sellest pärandist teadlikult lahutama kippuva Euroopa, sealhulgas Eesti eest," märkis Viilma.

Peapiiskop juhtis tähelepanu sellele, et oleme tänaseks olukorras, kus näiteks Brüsseli raekoja kõrval asuvat jõulusõime valvavad relvastatud sõdurid:

"Kuigi see vaatepilt oli kummaline, mõistan ma täna hästi, miks Brüsseli raekoja kõrval olevat jõulusõime koos seal olnud jõulufiguuridega on valvama pandud hambuni relvastatud eriväelased. Mulle ei meeldi see sugugi, kuid samas meeldiks mulle vähem, kui turvalisuse huvides oleks jõulusõim jäetud raekoja platsile panemata. Tallinna raekoja ees oleval jõuluturul jõulusõime ei leia. See pidavat mitteusklikke häirivat. Küll ei häiri seal kedagi jõuluvanaks riietatud lõbus vanamees."

"Et võita võõrast ja vägivaldset suhtumist õhtumaise kultuuri vastu, ei ole lahenduseks oma identiteedi ja pärandi varjamine või mahasalgamine, vaid selle tugevdamine," kirjutas Urmas Viilma. "Olgu Valguse Issand Berliini terroriohvritega ning aidaku meid kõiki jääda kindlaks oma esivanemate usule ja kristlikule pärandile."

© Meie Kirik