Suurbritannia keeldus riiki lubamast esimese Süüria õigeusu katedraali avamisele oodatud kirikujuhte Süüriast ja Iraagist, ja seda vaatamata kutsele kohtuda ka prints Charlesiga, vahendab Objektiiv.

Otsuse mitte lubada kolmel Lähis-Ida peapiiskopil külastada Suurbritanniat langetas siseministeerium. Saatkonnast selgitati meestele, et neil polevat enda ülalpidamiseks piisavalt raha ning ühtlasi võinuks nad otsustada Suurbritanniast mitte lahkuda.

Suurbritannia Süüria õigeusklike peapiiskopi Athanasius Toma Dawodi sõnutsi on otsus täiesti arusaamatu: "Need on mehed, kes täidavad karjastena pakilisi kohustusi kristlikes piirkondades, mida praegu Islamiriigi käest vabastatakse. Seetõttu ei suuda ma mõista, kuidas võib Britannia kristlasi niimoodi kohelda."

Nagu nentis tuhandetel tagakiusatud kristlastel Islamiriigi eest põgeneda aidanud Barnabase fondi esindaja dr Martin Parsons, on "uskumatu, et nendele tagakiusatud kristlastele … ei leita võõrastemajas kohta, samal ajal kui Ühendkuningriik tervitab avasüli islamiste, kes kristlasi taga kiusavad."

Näitena sellest väljastas siseministeerium hiljuti juhised, millest tulenevalt tuleks pakkuda varjupaika kõrgetele Moslemi Vennaskonna liikmetele Egiptusest. Seda vaatamata faktile, et Moslemi Vennaskond on korduvalt õhutanud vägivalda kristlaste vastu.

Ühtlasi väitis Parsons, et juulikuus said Briti viisad kaks islamiliidrit Pakistanist, kes on esinenud üleskutsetega tappa jumalateotuses (moslemite definitsiooni järgi – toim) süüdi olevaid kristlasi.

© Meie Kirik