Eestis esile kerkinud islamieksperdid loovad islamist ja moslemitest vildaka ettekujutuse, moslemite ja islami kohta on liikvele läinud mitmesugused ebatõed, kirjutab kultuurilehes Sirp etnoloog Aimar Ventsel, kes ise end islamieksperdiks ei pea, kuid soovitab maha rahuneda ja mitte teha islamist ja moslemitest tonti.

Eesti islamiekspertide peamisi argumente islami ohtlikkuse tõestamisel olevat suvaliste koraanitsitaatidega lahmimine ja inimesi šariaadiga hirmutamine.

Artikli autori sõnul on tal olnud kolm moslemist doktoranti, vähemalt üks moslemist ülemus, ta on töötanud instituudis, kus suur osa teadureid olid moslemid ning on teinud välitööd vähemalt kahes moslemiregioonis.

"Moslemipäritolu noored paistavad silma austusega vanemate inimeste, õpetajate ja muidu ülemuste vastu," märgib Ventsel muu hulgas.

"Inimene kipub ikka tundmatut kartma ja otsima sellele mustvalget seletust. Mina soovitan rahuneda ning mitte teha islamist ja moslemitest tonti," kirjutab Ventsel.

"Kui aga räägime terrorismist, siis ei tohi uskuda meie kodukootud teadmamehi, kellest osa kasutab kusagilt netiavarustest leitud, kontekstist väljarebitud koraanitsitaate. Usaldada tuleb hoopis selleks seatud ja volitatud institutsioone, kes peavad tagama Eesti Vabariigi, tema kodanike ja kõigi elanike turvalisuse," paneb autor lugejatele südamele.

© Meie Kirik