Eesti luterliku kiriku peapiiskop Urmas Viilma ütles usutluses portaalile Objektiiv, et Eesti on üks väheseid riike Euroopas, kus noori ei harita religiooni küsimustes. Peapiiskop sooviks näha sellist Eestit, kus valitseb vabadus oma usku tunnistada ja kus ka poliitikud oleksid usuteemal pädevad.

"Eesti on üks väheseid riike Euroopas, kus meie noori ei harita religiooni küsimustes. Aga eks me peame selleks tööd tegema. Selge on see, et need küsimused on üha enam ja enam meie laual ja meedias üleval. Otsustajad peavad oskama teha õigeid otsuseid," ütles Viilma ja jätkas:

"Ma tahaksin saada sellist Eestit oma järeltulevatele põlvedele ja tegelikult tahaksin ise juba sellest ka osa saada, kus mul on vabadus usku tunnistada ja seda kuulutada, ilma et ma peaksin kartma, et keegi mind represseeriks. Soovin kohata ühiskonnas partnerina poliitikuid ja avaliku elu tegelasi, kes suudaksid minuga nendel teemadel suhelda ja et nad oleksid informeeritud ja pädevad."

"Usk on isiklik asi, aga me peaksime olema haritud. Ma tahan sellist Eestit. Mul on tunne, et see võiks olla Eesti, mis oleks tõelise Euroopa nägu, kuigi see ei tähenda paraku seda, et ülejäänud Euroopa ka ise seda nägu täna oleks," rääkis peapiiskop Viilma.

Vaata intervjuud siit.

© Meie Kirik