Eesti Evangeelne Allianss ja Eesti Kirikute Nõukogu kutsuvad vaenatud kristlaste eestpalvepäeval, 13. novembril, kõiki kogudusi ja konfessioone üles üheskoos palvetama kogu maailmas oma usu pärast jälitatud, tagakiusatud või vangistatud kristlaste pärast.

"Organisatsiooni "Open Doors" väljatoodud faktid kristlaste tagakiusust kogu maailmas möödunud aasta jooksul on šokeerivad. Usu pärast tapeti päevas keskmiselt 322 ja vägivalla ohvriks langes 772 kristlast. Päevas hävitati 214 kirikut või muud kristlastele kuuluvat omandit. USA ametlike teadete kohaselt kiusatakse vähemalt 60 riigis kristlasi taga ametlikult, valitsuste poolt. Kristlus on maailma kõige vaenatumaks religiooniks," öeldakse üleskutses.

"Kõige raskem olukord on islamimaades, mis moodustab valdava enamuse riikidest, kus kristlasi väärkoheldakse ja tapetakse usu pärast. Nende hulka kuuluvad Süüria, Iraan, Iraak, Afganistan, Pakistan ja mitmed teised šaria seadusi järgivad riigid. Teise suurema vabadusi piirava grupi moodustavad kommunistlikud diktatuurid nagu Põhja-Korea, Vietnam, Hiina ja mitmed teised."

EAA ja EKNi ühist pöördumist võib lugeda siit.

© Meie Kirik