Ajaleht Bild kirjutab, et Baieri Evangeelse Luterliku Kiriku piiskop Heinrich Bedford-Strohm ning rooma-katoliku kiriku Müncheni ja Freisingi piiskop kardinal Reinhard Marx, kes on ühtlasi Saksa piiskoppidekonverentsi president, loobusid Jeruusalemma Templimäge külastades risti kandmisest, väidetavalt lugupidamisest islamiusulistest võõrustajate vastu.

Ajaleht meenutab kümne aasta eest toimunud paavst Benedictus XVI külaskäiku Istanbuli Sinisesse mošeesse, rõhutades, et tollal ei nõudnud paavstilt ristist loobumist ükski võõrustava islamikogukonna esindajatest ning selle peale ei tulnud ka paavst ise. Risti kandmise küsimus Jeruusalemma Templimäel polevat varem tõusetunud mitte ühegi kristliku vaimuliku puhul.

Bild oletab, et suhtumise muutumine võib olla seotud hiljutise UNESCO otsusega, millega Templimägi kuulutati eksklusiivselt islamiusu pühapaigaks ilma igasuguse viiteta judaismile või kristlusele (Eesti esindaja hääletas kõnealuse resolutsiooni vastu).

Samas on juba ammune praktika, et Templimäge külastada soovivatel turistidel palutakse loobuda mistahes religioossest sümboolikast, samuti ei lubata kaasa võtta piibleid või näiteks "Harry Potteri" raamatuid, mille turvateenistus lihtsalt ära korjab.

Templimäel, kus kunagi asus juutide tempel, on praegu kaks moslemite jaoks väga tähtsat mošeed – kuldse kupliga Kaljumošee ja al-Aqsa mošee.

Loe lähemalt siit.

© Meie Kirik