USA presidendiks kandideeriva Hillary Clintoni kampaaniajuht John Podesta oli seotud kahe katoliikliku organisatsiooni loomisega, et külvata kirikus revolutsiooniseemet ja kutsuda selles "keskaegses" asutuses esile "kevadet", selgub Wikileaksi poolt avaldatud meilidest.

Avalikkuse ette jõudnud meilid pärinevad aastast 2011 ning kujutavad endast kirjavahetust president Barack Hussein Obama sõbra Sandy Newmani ja John Podesta vahel.

Kirjavahetuses väljendab Newman mõtet, et katoliiklased peaksid nõudma keskaegse diktatuuri lõpetamist kirikus ja pisutki demokraatiat ning soolist võrdõiguslikkust, viidates sellele kui "revolutsiooni seemnete" külvamisele kirikus.

John Podesta vastab talle: "Me lõime [organisatsiooni nimega] Catholics in Alliance for the Common Good, et selletaolist momenti esile kutsuda. Aga ma arvan, et sel ei ole praegu juhte selle saavutamiseks. Nagu ka Catholics Unitedil. Nagu enamik Kevade liikumistest, arvan ma, et ka see peaks toimima rohujuure tasandil."

("Kevade" all peab Podesta silmas revolutsioonilisi liikumisi nagu need, mis raputasid mitmeid araabia maid, kuid seda võiks võrrelda ka nn värviliste revolutsioonidega – toim.)

Ühenduse Catholics in Alliance for the Common Good (CACG) asutas 2005. aastal Tom Periello ja selle esimees on Fred Rotondaro. Mõlemad mehed on Podesta asutatud Ameerika Progressi Keskuse liikmed.

Rotondaro on kutsunud üles alustama katoliku kirikus naiste preestriks ordineerimist ja väitnud samuti, et "homoseks on Jumalast". Veel on ta esitanud küsimuse, kas keegi alla 80-aastaste katoliiklaste on üldse nõus kiriku õpetusega kontratseptiividest.

Kriitikud on nimetatud CAGG-i Trooja hobuseks, mille eesmärgiks on Kiriku õpetuse kahjustamine. Samas pole selle organisatsiooni seos Demokraatliku Partei kõrgete tegelastega ja kavatsusega Kirikut seestpoolt muuta olnud kuni meilide lekkimiseni selge.

Catholics United asutati samuti 2005. aastal ja selle loojad on demokraatidest aktivistid Chris Korzen ja James Salt. Ühendus on näiteks hukka mõistnud katoliku piiskopid, kes keelduvad armulauale lubamast aborti pooldavaid poliitikuid, nimetades seda "häbiväärseks katseks kasutada katoliiklikku sakramenti poliitilise relvana".

Loe lähemalt siit.

Vahendas: Meie Kirik / Objektiiv

© Meie Kirik