Reedel, 16. septembril, suri 91-aastasena kolmekümmend aastat Rooma piiskopkonna eksortsistina teeninud isa Gabriele Amorth, keda on nimetatud ka Vatikani esi- või tippeksortsistiks. Oma eluajal viis isa Gabriele läbi umbes 70 000 eksortsismi. "Nüüd puhkab ta oma rohketest võitlustest kuradiga," ütles isa Jose Antonio Fortea oma järelehüüdes.

Isa Gabriele Amorth oli ka Rahvusvahelise Eksortsistide Assotsiatsiooni asutaja. Avalikkuse tähelepanu äratas ta väga otsekoheste sõnavõttudega kuradi tegevuse kohta.

"ISIS on saatan. Asjad juhtuvad kõigepealt vaimses sfääris ja alles see­järel saavad teoks siin maa peal," teatas isa Gabriele 2015. aasta aprillis Face­booki postituses. "Piibellikult rääkides elame me lõpuajal ja kurat teeb raevukalt oma tööd."

Veel on ta öelnud, et "jooga praktiseerimine on saatanlik, see viib kurja juurde, nagu ka Harry Potteri lugemine."

2001. aastal küsis ajakirjanik Stefano Maria Paci isa Gabrielelt, kas saatan mõjutab ka katoliku kirikut.

"Saatana suits imbub kõikjale," vastas isa Gabriele. "Ma ei kahtle põrmugi, et kurat ahvatleb eriti Kiriku juhte, sest ta ahvatleb kõiki juhte."

"Kuid olgem tänulikud, Püha Vaim on see, kes juhib Kirikut: "Põrgu väravad ei võida teda ära." Puudustele vaatamata. Ja reetmistele vaatamata. Loomulikult suudab kurat mõningaid lahinguid võita, isegi olulisi lahinguid. Kuid ta ei suuda iialgi võita sõda."

© Meie Kirik