Soome evangeelse-luterliku kiriku piiskoppide konverents otsustas täna, et sõltumata riiklike seaduste muutumisest, mis võimaldab ka samasoolistel paaridel "abielluda", jääb kirik kindlaks oma õpetusele, et abielu on mehe ja naise vaheline liit.

Piiskoppide konverents käsitles küsimust kiriku kõrgeima juhtorgani – kirikukogu – palvel.

Teisalt on kirikus lubatud hingehoidliku talitusena palvetada homopaaride eest, kes on oma "abielu" ilmalikult sõlminud. Arvatavasti toimub juba algaval aastal Soomes ka kiriku reeglite vastaseid "salalaulatusi", sest mõned vaimulikud on teatanud, et nad juhinduvad riiklikest seadustest ning kirikus peaks laulatama kõiki, kellel on seaduse järgi õigus abielluda.

Piiskoppide konverents otsustas, et taoliste vaimulike tegevuse üle hakkavad otsustama kohalikud piiskopkonnad. MTV.fi teatel ei olnud piiskoppide konverentsi seisukohavõtt päris üksmeelne, sest peapiiskop Kari Mäkinen ja Helsingi piiskop Irja Askola toetasid võrdõigusliku abieluseaduse rakendamist ka kirikus. Käesoleva aasta sügiseks koostab Soome kirikuvalitsus analüüsi abieluseaduse muutuste õiguslikest tagajärgedest kirikule.

Soome luterlik kirik on üks olulisemaid EELK välispartnereid. EELK kodulehe andmetel on 105 EELK kogudusel ja 3 praostkonnal partnerid Soomes.

Loe lähemalt siit ja siit.

© Meie Kirik