Soome evangeelse-luterliku kiriku Helsingi ja Vantaa kogudused osalevad aktiivselt Helsingi homonädalal, kuulutades Jumala armastust ja inimese õigust määratleda ise oma seksuaalset identiteeti.

Koguduste ühisel kodulehel esitleb kiriku sõnumit pastor Laura Mäntylä:

"Kiriku veoautol Pride’i rongkäigus on piiblikoht "Ma olen see, kes ma olen" (2Ms 3:14). See on Jumala vastus Moosesele, kui too küsis Jumalalt, kes ta on. Igas kohas on kiriku olulisim sõnum Jumalast, armastavast Jumalast. Jumal on Piiblis ennast ise määratlenud. Olgu igal inimesel õigus määratleda ise oma identiteet ka seksuaalsuse ja soo küsimustes. Igaüks meist on Jumala ikoon. Igaüks meist on samavõrra väärtuslik."

Pride’i nädala jooksul räägitakse muuhulgas Piibli ja kristliku meedia suhtumisest seksuaal- ja soovähemustesse. Reedel peetakse Kallio kirikus Vikerkaaremissa, pärast seda toimub Kallio kogudusemajas kohtumisõhtu vallalistele. Laupäeval osaleb Pride’i rongkäigus kiriku kaunistustega veoauto, peoalal on konteinerkirik ning koguduste töötajad kutsuvad lapsi batuudile hüppama.

EELK kodulehe andmetel on Helsingi ja Vantaa koguduste partneriteks Eestis Haapsalu, Tori, Soome, Tallinna Toomkogudus, Tallinna Püha Vaimu, Viimsi, Torma, Nõo, Simuna, Nissi, Vara ja Vormsi luterlikud kogudused.

© Meie Kirik